שם

  הימייל

  טלפון

  ההודעה

   עיצוב הבית- יופי או נוחות- מה יותר חשוב?

  אחת השאלות המרכזיות שעולות כאשר באים לרכוש ריהוט וציוד לבית היא מה עדיף- נוחות או יופי? כמובן שחלומו של כל אחד הוא לרכוש את רהיט החלומות, שיעמוד בציפיות מבחינה אסטטית ויהיה נוח ופונקציונאלי . אך מה לעשות שלעיתים יש צורך להתפשר על יופי ועיצוב כדי להשיג מוצר נוח ופרקטי. כשמתעורר הצורך בפשרה , אנשים רבים מתקשים להחליט על מה הם מוכנים לוותר וגם כאשר מתקבלת ההחלטה, פעמים רבות לאחר זמן מתעורר שוב הספק האם ההחלטה שהתקבלה הייתה נכונה.

  יופי או נוחות בעיצוב מטבחים

  המטבח הוא ללא ספק אחד החדרים המרכזיים והשימושיים ביותר בבית. המטבח משמש מקום להכנת האוכל ולבישולו, אם הוא גדול מספיק ניתן אף לאכול בו ארוחות משפחתיות אינטימיות ובכלל אנשים רבים זוכרים את ניחוח המטבח מבית ילדותם.

  בגלל חשיבותו הרבה של המטבח , גם ההשקעה בבנייתו ובעיצובו היא גדולה מאוד. אנשים רבים משקיעים זמן רב, מחשבה וכסף על תכנון מטבח שיענה על כל הציפיות הן מבחינת יופי ואסתטיקה והן מבחינת נוחות ופונקציונאליות. עם כל החשיבות של מטבח יפה ומעוצב , דווקא במטבח ישנו משנה חשיבות לנוחות.. המטבח אמור לעמוד פעמים רבות בעומס של בישולים וטיגונים ולספק סביבת עבודה נוחה לבני הבית שעובדים במטבח. פעמים רבות אנשים לא עומדים בפיתוי ומתפשרים על נוחות לטובת היופי ומתחרטים על כך. כך לדוגמא, אם תעצבו מטבח בהיר מדהים ויש לכם ילדים קטנים בבית, תצטרכו לנקות את ארונות המטבח מטביעות האצבעות של הילדים. חשבו פעמיים לפני שתציבו את עצמכם במצב שבו היופי יבוא על חשבון הנוחות והשקט הנפשי שלכם.

  עיצוב מטבחים בהם ישנם משטחי עבודה מבוזבזים אף הוא נקודה שיש לחשוב עליה. בתקופה הראשונה, העיצוב של המטבח נראה כל הזמן לעין ומשמח את הלב, אולם בהמשך העין מתרגלת ליופי ולסגנון. לעומת זאת, אם המטבח לא מספיק נוח ומתאים לצרכי בני הבית, החסר הזה יהיה מורגש גם בעתיד, זמן רב לאחר עיצוב המטבח.

  אין זה אומר שיש לוותר על היופי והמראה בעיצוב מטבחים אך חשוב לנסות להגיע לאיזון כמה שניתן, בין נוחות ליופי ואסתטיקה.