מטבח משודרג


  שם

  הימייל

  טלפון

  ההודעה

  ברזים,  כיור, קרמיקה ושיש – פריטים משניים אך חשובים בעיצוב המטבח

  עיצוב המטבח – היופי נמצא בפרטים הקטנים!

  כאשר מעצבים מטבחים כפריים או מטבחים מודרניים, ולמעשה כל סגנון עיצובי של מטבח, מרבית האנשים נוטים לחשוב על ה"מאקרו" – על החלקים הגדולים של המטבח: הארונות, מכשירי החשמל, התאורה וכן הלאה. אמנם, החלקים האלה הם הגדולים והבולטים ביותר במטבח, והם משפיעים באופן משמעותי על הסגנון העיצובי שלו. אולם לא רק הפרטים הגדולים הללו חשובים בעיצוב המטבח. לעיתים, אלו הם דווקא הפרטים הקטנים אשר משפיעים, בסופו של דבר, על המראה ועל העיצוב של המטבח. ברזים, כיור, קרמיקה ושיש – אלו הם רק דוגמאות לפרטים משניים – אך חשובים עד מאד בעיצוב המטבח.

  עיצוב בפרטים הקטנים

  אף שהפריטים הגדולים במטבח קובעים את הסגנון הראשוני והכללי ש המטבח, לפריטים הקטנים והשוליים ישנה לפעמים משמעות גדולה עוד יותר. כאשר מעצבים מטבחים כפריים, למשל, הארונות לרוב יהיו עשויים מעץ בצבע כהה, לעיתים עם גילופים מיוחדים. אך אם נצרף אל הארונות הללו ידיות מתכת – המראה של המטבח ייהרס כולו. אם ניצור חיפוי לקירות המטבח בצבע סגלגל מבריק – יקרה אותו הדבר. הפרטים הקטנים בעיצוב המטבח הם אשר מקנים לו את המראה הסופי שלו, ויוצרים את האווירה הרצויה בו.

  איך מעצבים מטבחים כפריים עם פרטים קטנים?

  אם אתם מעוניינים לעצב לעצמכם מטבח כפרי, זכרו שלא להתמקד רק בארונות... הקפידו להשאיר את העיצוב גם בפרטים הקטנים של המטבח. לדוגמא:

  ברזים 

  הזמינו ברזים בעיצוב שאינו חדשני מידי. העדיפו ברזים בגוונים כהים, עם עדיפות לברזים נשלפים פשוטים, ולא לברזי "פרח" עדכניים.

  כיור 

  הציבו במטבח הכפרי כיורים גדולים ועמוקים, והקפידו על צבע קלאסי, כמו לבן, בז' וכדומה.

  קרמיקה 

  חפו את קירות המטבח באריחי קרמיקה שאינם מבריקים. העדיפו צבעים בהירים וקלאסיים, או שילוב של אריחי קרמיקה מדוגמים, אשר תורמים רבות לאווירה הכפרית במטבח.

  שיש 

  העדיפו שיש כהה על פני שיש בהיר, אשר מעניק מראה עדכני וחדשני יותר. בחרו בסוג שיש אשר משתלב היטב עם צבע הארונות. לעיתים תוכלו לבחור בשיש בהיר, אך היצמדו לגוונים טבעיים של אבן ועץ.